O GRZE

Historia

     Gra typu ESCAPE ROOM ma swoje korzenie w 1988 roku, kiedy to po raz pierwszy można było ją zobaczyć, a właściwie przeczytać na ekranie komputerów. Była to gra tekstowa, w której zadaniem gracza było, za pomocą wpisywanych komend tekstowych, wydostanie się z zamkniętego pokoju. Po drodze gracze natrafiali na szereg zagadek i dopiero po ich rozwiązaniu możliwa była ucieczka z pomieszczenia.

     Z upływem lat technologia pozwalała na dodawanie, najpierw prymitywnych, a później bardziej zaawansowanych grafik. Również zagadki stale ewoluowały i stawały się bardziej różnorodne, co czyniło grę ciekawszą i znacznie bardziej ekscytującą. Jedynie cel gry pozostał bez zmian – nadal należało wydostać się z pokoju.

     Nikt nie spodziewał się jednak, że rozwój tego typu gry przekroczy najśmielsze wyobrażenia jej użytkowników, gdyż wszystkim znany ESCAPE ROOM przeistoczył się w REAL LIFE ESCAPE ROOM, czyli ucieczkę z pokoju dziejącą się w rzeczywistym życiu. Od tej pory, Gracz, mógł osobiście wejść do specjalnie przygotowanego pomieszczenia i spróbować swoich sił w grze „na żywo”, do czego serdecznie zachęcamy. Tym bardziej, że ESCAPE ROOMS (nazywane również coraz częściej pokojami zagadek) już chyba na stałe przyjęły się w naszym kraju i regionie i z miesiąca na miesiąc jest ich więcej.

Nasze pokoje w Rybniku

     Dołożyliśmy wszelkich starań, by rozgrywka była ciekawa, oryginalna i stawiała wyzwania do samego końca gry, a sam wystrój pokoi zapierał dech w piersiach. Historie opowiedziane na miejscu są przedstawiane w taki sposób, by gracze mogli maksymalnie wczuć się w swoją rolę i zapomnieć o wszystkim innym poza pokojem. Szczegóły dotyczące naszych pokoi można znaleźć TUTAJ.

     Do uczestnictwa w zabawie zapraszamy każdego i podpowiadamy, że będzie to świetna rozrywka dla przyjaciół, znajomych z pracy, a nawet całej rodziny. W ten nietypowy sposób można rozpocząć również urodziny, czy wieczór kawalerski lub panieński i postawić na emocje, które nie są dostępne codziennie. Escape room to również strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o prezent okolicznościowy.

     Zapraszamy Was serdecznie do wzięcia udziału w zabawie, która bije rekordy popularności na świecie!